Klawiterapia w Łodzi – Zalety

Zalety masażu leczniczego w Łodzi
Pozytywny wpływ masażu leczniczego na organizm
9 lipca 2019
rehabilitacja po złamaniu kościu udowej
Metody rehabilitacji po złamaniu nogi
26 lutego 2020
Gdy medycyna konwencjonalna zawodzi, należy poszukać alternatywnych metod leczenia. Jedną z nich jest klawiterapia, czyli technika lecznicza polegająca na przezskórnej stymulacji poszczególnych punktów na ciele. Jej działanie często porównywane jest do refleksoterapii lub akupunktury. Przyjrzyjmy się zatem bliżej na czym polega klawiterapia, jakie są jej zalety i kiedy warto po nią sięgać?

Czym jest klawiterapia?

Klawiterapia polega na wzbudzaniu przewodnictwa nerwowego poprzez ucisk poszczególnych punktów ciała. Służy do tego specjalne narzędzie zwane klawikiem. Klawik wykonamy jest ze stali nierdzewnej i wyglądem swym przypomina gwóźdź. Jest na tyle ostry, aby można było nim wywołać impuls nerwowy i na tyle bezpieczny by nie uszkodzić skóry. Metoda ta została stworzona przez Ferdynanda Barbasiewicza – polskiego psychologa. Zlokalizował on na ciele człowieka aż 1100 punktów, które odpowiedzialne są bezpośrednio za różnego rodzaju dolegliwości. Technika ta nie została przebadana naukowo. Jej efekty mogą być oceniane jedynie na podstawie oceny przypadków poszczególnych osób i ich subiektywnych odczuć.

Klawiterapia – jak wygląda zabieg?

Podczas zabiegu klawiterapii poszczególne punkty na ciele poddawane są uciskowi klawikiem. Podczas takiej sesji terapeuta posługuje się 14 klawikami, trzymając po 7 w jednej dłoni. Pomiędzy tymi gwoździami należy zachować odpowiedni odstęp, który wynosi średnio 5 mm. Ucisk taki w każdym punkcie powtarzany jest nawet do 10 razy, a gdy ból ustąpi jeszcze 2-3 razy. Generalnie klawiterapię przeprowadza się tym częściej i dłużej im poważniejsza jest choroba.

Klawiterapia zalety

Klawiterapię można stosować w leczeniu różnych typów schorzeń. Wśród nich najczęściej wskazuje się: bóle głowy, migreny, zapalenie zatok, grypę i inne infekcje wirusowe, a także łupież czy rozstępy. Podobno metoda ta sprawdza się także w leczeniu alergii, zwłaszcza kataru siennego. Klawiterapia, zdaniem twórcy tej metody, zaleca jest także w czasie rekonwalescencji, w celu przywrócenia organizmowi równowagi. Doskonale wpływa na układ nerwowy, hormonalny, a nawet pokarmowy. Dodatkowo przyspiesza regenerację organizmu. Dostrzega się też jej pozytywne skutki przy leczeniu różnych uzależnień, w tym od alkoholu, lekarstw i narkotyków. W takcie sesji terapeutycznej pacjent ma możliwość odprężenia się i relaksacji, dlatego klawiterapia polecana jest praktycznie wszystkim osobom, i tym stabilnym emocjonalnie, i tym zestresowanym, a nawet zmagającym się z pewnymi zaburzeniami psychicznymi, takimi jak na przykład depresja.

Nie czekaj, umów się na wizytę już teraz! +48 790 211 505